ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11919216
*
nr 1191 9216
Spegel
103x42
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2018
kl 20:30:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 21:05:58
1
100 kr
17/6 18:13:43
2
300 kr
17/6 18:51:13
1
250 kr
17/6 18:51:13
2
300 kr (Budbetjänt)
18/6 16:02:32
3
350 kr
18/6 19:16:18
3
400 kr
18/6 20:23:24
4
500 kr
18/6 20:24:39
3
500 kr
18/6 20:24:39
4
500 kr (Budbetjänt)
18/6 20:25:13
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1191 9216
Spegel
103x42
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 21:05:58 | 1 | 100 kr |
17/6 18:13:43 | 2 | 300 kr |
17/6 18:51:13 | 1 | 250 kr |
17/6 18:51:13 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/6 16:02:32 | 3 | 350 kr |
18/6 19:16:18 | 3 | 400 kr |
18/6 20:23:24 | 4 | 500 kr |
18/6 20:24:39 | 3 | 500 kr |
18/6 20:24:39 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/6 20:25:13 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02